Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

ROK SZKOLNY 2019/2020
CHOINKA PRZEDSZKOLNA
Tak się bawiliśmy na Choince! Było super, dziękujemy Panu Andrzejowi, wszystkim Paniom, rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę. Największe podziękowania kierujemy do Mikołaja, który miał bardzo daleko, ale był z nami i obdarował nas upominkami. Zapraszamy za rok:)
E. Olszewska
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
GRUPA KRASNALE
Krasnale głośno śpiewają, że Babcię i Dziadka mocno kochają!!!
GRUPA MOTYLE
Wigilia przedszkolna
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 16 grudnia w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz z paniami zjadły w swoich grupach Wigilijny obiad, dzieliły się opłatkiem i prosforą oraz złożyły sobie świąteczne życzenia. Po uroczystej Wigilii wszystkie grupy obejrzały spektakl teatralny pt. „Hej Kolęda” – opowiadający o historii Bożego Narodzenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu śpiewając kolędy oraz współtworząc z aktorami kukiełkowy teatrzyk.
Pasowanie na przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i taniec – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla Krasnali był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej i złożeniu przysięgi nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Drodzy Rodzice możecie być dumni ze swoich pociech.
#SzkołaDoHymnu Obchody Święta Niepodległości
Patriotyczny spacer z okazji Święta Narodowego 11 listopada – 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 Zuchy wraz z przedszkolakami z Grup: Misie, Motyle i Krasnale spacerowały po swoim mieście śpiewając: „Jesteśmy Polka i Polakiem dziewczynką małą i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił…” W te piękne przedsięwzięcie włączyli się Rodzice zuchów, za co bardzo dziękujemy! Zawsze możemy liczyć na wsparcie i zaangażowanie naszych Rodziców!

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
Radość, energia, zabawa – tak wyglądały obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci uroczyście przyrzekały przestrzegać zasad Kodeksu Przedszkolaka. „Biedronki” przygotowały inscenizację piosenki „Mały Dinozaur”. Dużą niespodziankę swoją obecnością sprawiły dzieci i panie z przedszkola „Karmelki”. Spotkanie zakończyła huczna dyskoteka.
ROK SZKOLNY 2018/2019
Kiermasz Wielkanocny
        W dniach 15-16.04.2019r. odbył się w naszym przedszkolu kiermasz – świąteczna aukcja charytatywna. Nasze myśli i działania kierowaliśmy w stronę ciężko chorej dziewczynki. Wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka. Pozyskane fundusze przedszkolaki przekazały na wsparcie leczenia Emilki zmagającej się z chorobą nowotworową. Cieszymy się, że wśród nas są ludzie o wielkim sercu. Kierujemy serdeczne podziękowania za wrażliwość i otwartość na potrzeby innych. Te wartości staramy się przekazywać naszym wychowankom. Emilce zaś życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu. W ten szczególny świąteczny czas pomagajmy, bo jak mówią dobro zawsze powraca!!!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu    

        2 kwietnia cała społeczność przedszkolna „świeciła na niebiesko”. Wspólnie obejrzeliśmy animowany film pt. „Amazing things happen”, ilustrowaliśmy ruchem słowa piosenki o tolerancji i z niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta, podnosząc świadomość społeczną oraz budując postawę akceptacji wobec osób z autyzmem i ich rodzin.
DNI OTWARTE w przedszkolu
    Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 27 i 28 lutego 2019r. w naszym przedszkolu zorganizowano dni otwarte, podczas których goście zapoznali się z ofertą przedszkola. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.
Agnieszka Kośko

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Bal karnawałowy w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu

Żołnierze Wojska Polskiego

W dniu 11.12.2018r. odwiedzili nas wyjątkowi goście – żołnierze 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Przybliżyli nam zagadnienia związane z Wojskiem Polskim oraz służbą żołnierską. Pozwolili również nam przyjrzeć się z bliska ich wyposażeniu. Najwięcej radości było przy mierzeniu hełmu, kaski oraz kamizelki. My natomiast przywitaliśmy ich wierszami i tańcami patriotycznymi. W podziękowaniu grupa „Motyle” poczęstowała żołnierzy upieczonymi przez siebie babeczkami. Dla nas na pewno to spotkanie zostanie na długo w pamięci.

Marta Karpuk, Ala Makacewicz

Bijemy „Rekord dla Niepodległej”!
    W piątek 9 listopada uczestniczyliśmy w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji było wspólne zaśpiewanie hymnu w placówkach oświatowych w kraju i za granicą. Dokładnie o godzinie 11.11 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność przedszkolna zaśpiewała hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Zgromadziliśmy się na schodach prowadzących do naszej placówki i przyjmując postawę zasadniczą z dumą i powagą odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Przechodzący opodal mieszkańcy naszego miasta przystawali i dołączali do nas. To jednak nie jedyna forma uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej placówce. Zaplanowaliśmy szereg działań związanych z tym świętem. Realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs recytatorski „100-lecie Niepodległej”, podczas którego młodzi patrioci deklamowali wzruszające wiersze o ojczyźnie. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z kółka teatralno-muzycznego „Iskierka”. Obejrzeliśmy w ich wykonaniu narodowy taniec Polonez i inscenizację piosenki „Przybyli ułani pod okienko”. Kolejną niespodziankę przygotowały dzieci z grupy Misie, a było to ludowy taniec „Krakowiak”. Została otwarta wystawa fotograficzna „To Wszystko Polska”. Ponadto przedszkolaki z balonami w barwach narodowych przeszły ulicami: Kościuszki, 11-Listopada i Piłsudskiego. Cieszymy się, że rośnie nam pokolenie świadomych i dumnych ze swej ojczyzny małych obywateli.
Tekst: Danuta Zinowczyk, Barbara Drozdowska, Elżbieta Osipiuk
11 LISTOPADA – Obchody 100-lecia Niepodległości
Dzień Edukacji Narodowej
        12.10.2018r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. W pogodny i ciepły nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z grupy „Biedronek” i „Motyli”, które zaprezentowały się w specjalnie przygotowanym na tę okazję występie. Muzyczną niespodzianką, wyśpiewały głośno to, co gra w ich małych serduszkach. Na zakończenie odczytały „słodki” list z życzeniami i wręczyły upominki. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Przedszkola Pani Ewa Oksiuta, która skierowała do grona pedagogicznego i pracowników obsługi ciepłe i serdeczne słowa uznania oraz życzenia dalszej owocnej pracy z dziećmi. „Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia. Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas – ustawia żagle na wiatr. Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.”
Elżbieta Osipiuk