Misie

miś

„Misiowe” popołudnie z kodowaniem na dywanie – „Kuchcikowo”

„Uczymy dzieci programować”
„Misie” biorą udział w VII edycji ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować” .
Ten program edukacyjny to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci.
Pierwsze zajęcia wprowadziły nas w świat algorytmów.
Co to jest algorytm? Czy znajdziemy algorytmy w codziennych sytuacjach? Na te i inne pytania 5 łatki już znają odpowiedź 🙂
Ewa Olszewska
Tosty
„Misie” w tym tygodniu zapoznawały się z wyglądem oraz urządzeniami znajdującymi się w kuchni.
Po teorii przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Grupa przygotowywała tosty.
Dzieci poradziły sobie świetnie, a przy okazji zrobiły sobie śniadanie, które bardzo chetnie zjadły. Dzięki zajęciom praktycznym mali uczniowie przyswajają wiedzę dużo szybciej, uczą się samodzielności, a przy tym się dobrze bawią.
Ewa Olszewska

Kodowanie na dywanie

Dzieci z gr. Misie bawią się w kodowanie na dywanie. Ćwiczą umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania.

Śnieżyca i „Zaczarowane bałwany”

Ptasia stołówka
„Misie” wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta.
W tym tygodniu dzieci podczas zajęć między innymi dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i zrobiŁy dla nich karmy.
Efekty pracy zawisły w ogrodzie przedszkolnym.
Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.
-E.Olszewska
„Karmnik dla ptaków”🐧– „Misie” układają puzzle
Naszymi mistrzami w układaniu puzzli okazali się Karolina Sz. i Julian Ch. Którzy najlepiej poradzili sobie z tym zadaniem. Gratulujemy !
A dlaczego właśnie puzzle??
Zabawa puzzlami naturalnie stymuluje rozwój mózgu. 🧠To znakomity trening pamięci, uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia.
Zachęcamy do zabawy.- E.Olszewska

Śnieżynki

Ilustrowane opowiadanie

Dziś grupę „Misie” zaskoczył Mikołaj, który przysłał listy z zadaniami i upominki 🎁. Dzieci zamieniły się w pomocników Mikołaja i sprawnie wykonały wszystkie zadania, dzięki którym nasz dzień stał się wyjątkowy. Dziękujemy Mikołaju! 🎅

Udział grupy Misie w akcji „Łańcuch Dobra”

Dinozaury

Gofry

Misiowe TV

Dziś w naszym TV nadawany był program o Slime, którymi później mieliśmy okazje bawić się do końca dnia. Taka zabawa rozwija nie tylko sprawność manualną, ale i wyobraźnię.

Kartki świąteczne z życzeniami dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej 🎅🎄🎁

Zajęcia dydaktyczne

Misie robią smaczne i zdrowe kanapki

Zabawy badawcze z wodą w grupie „Misie” 🧸

„Pizza 🍕🍕🍕 nie tylko do jedzenia”

Rozwijanie kreatywności i sprawności manualnej oraz ćwiczenia grafomotoryczne u „Misiów”.

Drzewo „4 pory roku” 🌷🌳🍂❄ oraz zajęcia dydaktyczne.

Grupa Misie – Popołudnia z kodowaniem

Rozwijamy logiczne myślenie, percepcję wzrokową oraz umiejętności matematyczne i kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, a przy tym dobrze się bawimy.

Zabawy na placu przedszkolnym

Misiowa Orkiestra

Zajęcia dydaktyczne

Kompozycja plastyczna, która przedstawia owoce rosnące w sadzie: gruszki, jabłka i śliwki.

Urodziny Jasia

Z okazji urodzin Jasia zapoznaliśmy się z urodzinowym słońcem Marii Montessori. W ten sposób dzieci utrwalają sobie nazwy miesięcy oraz pór roku.

Dzień Przedszkolaka

Bezpieczeństwo na drodze