Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

Biedronki

biedronka3

Rok szkolny 2021/2022

Święto Niepodległości

Biedronki poznały swoje miasto Bielsk Podlaski

Podczas wirtualnego spaceru zwiedziły wiele ciekawych miejsc. Wspólnie wykonaliśmy album pt.Bielsk dawniej i dziś.

Dzień Postaci z Bajek

Dzień przedszkolaka

Pierwsza pomoc

„Biedronki” dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności i pierwszej pomocy.

Kontrakt grupy „Biedronki”

Wprowadzamy Kodeks Przedszkolaka

Witamy w przedszkolu

Rok szkolny 2020/2021

Zakończenie roku
Biedronki pożegnały po 4 latach przedszkole. Serdeczne podziękowania za współpracę wszystkim
Rodzicom naszych Wychowanków.
Jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną nam formę pomocy
i wsparcie naszych działań, za życzliwość i uśmiech. Dziękujemy dzieciom za piękny montaż muzyczno – taneczny. Serdeczne podziękowania kierujemy Pani Monice Piotrowskiej- Śliwińskiej, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim, za przekazanie dzieciom upominków.

Wirtualna wycieczka do szkół

Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda lekcja w klasie 2 , w Szkole nr 3 z DNJB. Dziękujemy uczniom i Pani Annie Kołos, za możliwość uczestnictwa w lekcji. Dziękujemy Pani pedagog szkoły nr 5 im.Szarych Szeregów Pani Bożenie Oleszko za pokazanie nam szkoły i wygłoszoną prelekcje na temat „Wkrótce będę uczniem”. Dziękujemy za wspólny spacer po szkołach. Do zobaczenia po wakacjach.

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka
„Ranczo na sówce” w Bujence – Urocze alpaki, fantastyczne miejsce, sympatyczni właściciele, słoneczna pogoda, wiele atrakcji…wszystko to sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy i przyniósł dzieciom mnóstwo radości. Biedronki pełne wrażeń wróciły z zamiarem odwiedzenia tego miejsca z rodzicami.Dziękujemy Pani Kasi i Pani Magdzie za miło spędzony czas oraz za wspaniałą atmosferę.
@ranczo_na_sowce #alpaki #bujenka

Moc najpiękniejszych życzeń przesyłamy naszym Biedronkom z okazji DNIA DZIECKA

Kreatywna praca plastyczna

Majowy koncert „Na zielonej polanie”

Zajęcia z elementami muzykoterapii, dziecięcej matematyki oraz analiza wiersza „Żuk” Jana Brzechwy

Prawie jak na łące 🌼🌼🌼Biedronki lubią zabawy na powietrzu

Analiza wierszy „Katar” i „Na wyspach Bergamutach”

Wiersze znanych poetów: Jan Brzechwa i Julian Tuwim

-Wirtualny spacer po Bibliotece.

-Quiz „Czy znasz te bajki”

-Nauka wybranych wierszy i próba recytacji

 

Quiz patriotyczny
Dzieci z grupy BIEDRONKI, wzięły udział w quizie patriotycznym będącym podsumowaniem zdobytych wiadomości na temat naszego kraju oraz polskich legend.
W ciągu roku dzieci często obcowały z mapą Polski, wzbogacały słownik o pojęcia patriotyczne, poznawały piosenki i wiersze
ubrane w barwy narodowe, wyrecytowały wiersz W. Bełzy ,,Kto ty jesteś’’. W trakcie spotkania dzieci rozwiązywały zagadki o państwie polskim, zabytkach historycznych, wybierały prawidłową odpowiedź na zadawane pytania, zaznaczały na mapie właściwe miejsca, brały udział w zabawach ruchowych.
Zadania stawiane przedszkolakom rozwijały percepcję słuchową, wzrokową, pamięć , uwagę oraz sprawności ruchowe. Biedronki podzielone na zespoły zaśpiewały poznane pieśni o kraju ojczystym. Na zakończenie każdy wziął udział w słodkim poczęstunku.

Zdrowy koktajl

Zajęcia kulinarne podsumowanie tematyki „Ze zdrowiem na Ty”. Zdrowy koktajl. Biedronki degustują i zapraszają do wykonania.

Dzień flagi

Ekologia

Podsumowanie wiedzy z zakresu ochrony przyrody i ekologii miała formę quizu. Pytania na temat form ochrony przyrody, zagrożeń jakie niesie ze sobą działalność człowieka, działań proekologicznych przygotowali dzieciom Rodzice. Podczas quizu mieliśmy również okazję zadać pytanie naszym rodzicom.Jako pierwsza połączyła się za pomocą aplikacji Messenger, mama Antka W, p. Marta, która przyjęła wyzwanie i uczestniczyła w naszym ekologicznym quizie. Gratulujemy wiedzy i odwagi. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom z grupy Biedronki, za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu quizu.Biedronki otrzymały dyplom Małego Ekologa oraz drobne niespodzianki.

Zabawy na placu przedszkolnym

Poznajemy powracające ptaki

Dzień kolorowej skarpetki
W pierwszy dzień wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.
Każdy z nas również może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej. Wystarczą do tego… kolorowe skarpetki. Biedronki włączyły się w akcje.

Powitanie wiosny

Biedronki powitały wiosnę muzyką, tańcem i zabawą.

Zdrowe śniadanie
Usystematyzowanie wiadomości dotyczących produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania prostego posiłku.
Wdrażanie do samodzielnego przygotowywania kanapek.

„W oczekiwaniu  na wiosnę”

Wiosna w muzyce, obrazach, literaturze i sztuce.

Najlepsze życzenia przesyłają Biedronki

Czyste powietrze

Podsumowanie tematyki programu edukacji antytytoniowej pt: „Czyste powietrze wokół nas”.

Popołudnie z kodowaniem

Zielony ogródek

Wiosna na parapecie w Biedronkach. Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory – pojemniczki, doniczki, konewki oraz ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznaliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach sialiśmy rzeżuchę, szczypiorek, zioła. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody, a my musimy pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich wzrost.

Poznajemy kosmos

Walentynki
„Przyjaciele są jak ciche anioły,
które podnoszą nas,
kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.
Bądź zawsze takim przyjacielem.”
W tym dniu dzieci miały czerwony akcent w swojej odzieży, wykonały laurki dla swoich przyjaciół, którymi podczas wspólnej zabawy się wymieniły. Dzieci brały udział w różnych zabawach, grach. Zostały zapoznane z tematem przyjaźni i miłości, co oznaczają i jak je możemy okazywać i pielęgnować. Dzieci otrzymały słodkie upominki w postaci lizaków i laurek. Ten dzień przyniósł wiele radości i szczęścia wszystkim dzieciom.

Karmnik dla ptaków

Dzieci z grupy Biedronki dowiedziały się, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. W dniu dzisiejszym z przygotowanych, wyciętych materiałów miały za zadanie ułożyć karmnik, a następnie przykleić na kartkę. Troska o zwierzęta, które potrzebują pomocy człowieka, by przetrwać zimę to temat, który warto poruszyć z dziećmi. Doskonałym jego uzupełnieniem była zimowa praca plastyczna przedstawiająca ptaki w karmniku.

Zima w słoiku

29 stycznia to Międzynarodowy Dzień Puzzli

Obchodziliśmy to nietypowe święto podczas popołudniowych zajęć.

Czy śnieg jest czysty? – zabawy badawcze.

Biedronki poznają właściwości śniegu.

Spotkanie z policją

Dzisiaj odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Komendy Policji w Bielsku Podlaskim na naszym przedszkolnym placu. Pogoda dopisała, dzieci z radością skorzystały z wyjścia na plac. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa zimowego w ramach programu „Feryjne pogotowie bezpieczeństwa”. Spotkanie prowadzone przez st. sierz. Natalie Niemczynowicz i Sylwie Bagniuk. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Warsztaty online

Dzieci z grupy Biedronki brały udział w warsztatach o-nline pt. „Lampion dla dziadków”. Warsztaty prowadziła dh.pwd Anna Sawicka instruktor ZHP i członek Komendy Hufca.

Przygotowania do Świąt 🎄

Warsztaty online piernikowe z udziałem mamy Antka Wiercińskiego -Panią Martą. Wspólne ozdabianie pierników, grające w tle kolędy, życzliwa atmosfera wprowadziły nas na nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Święto guzika

Mikołajki

Urządzenia elektryczne

Poznajemy mikser opiekacz i gofrownicę. Dzisiejszy deser to pyszne gofry i słodkie tosty czekoladowo-bananowe.

W świecie magii i wróżb w dniu świętego Andrzeja

Poznajemy matematyczne znaki i literki
Matematyczne znaki =, <, > są już opanowane. Wykorzystujemy aktywizujące metody, aby poznać literki.

Moje miasto Bielsk Podlaski

Wystawa fotograficzna przy współpracy Rodziców z grupy Biedronki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”. 

Popołudnie z muzykoterapią i Metodą Dobrego Startu 

Moje miasto Bielsk Podlaski

Wirtualny spacer po mieście.

Dzień Postaci z Bajek w grupie Biedronki🐞

Nadeszła jesień, a z nią deszcze i słoty
Na spacerze przyda się parasol!  Uczymy się samodzielności w zakresie ubierania i rozbierania.

Grupa Biedronki – Pani Jesień.

 Praca z materiałem przyrodniczym – liśćmi.

Zajęcia w grupie Biedronki

Rozwijamy zainteresowania przyrodą.

Akcje charytatywne

Dzieci z grupy „Biedronki” 🐞, poprzez swoje działania uczą się wrażliwości na drugiego człowieka. Rodzice i dzieci włączyły się w akcje dla chorych chłopców Kubusia i Filipka.

Zabawy matematyczne

Liczymy, poznajmy pojęcia związane z orientacja na kartce. Wykorzystujemy różne pomoce.

Podsumowanie tygodnia „Jesień w ogrodzie”
Obchodziliśmy Dzień Warzyw 🌶️🌽🍅🍆🥒🥕Rozmawialiśmy o wartościach odżywczych warzyw, higieny ich spożywania i sposobów przechowywania.

Gry planszowe

Dzieci wraz z Rodzicami tworzą gry planszowe. Wykorzystują elementy dziecięcej matematyki wg E.G.Kolczyńskiej. To wspaniała pomoc dydaktyczna na jesienne popołudnie z matematyką.

Międzynarodowy Dzień Muzyki
W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone.
Poznajemy owoce
Za nami miesiąc w przedszkolu. Wrzesień był ciekawym miesiącem, dość ciepłym i wypełnionym licznymi kolorami jesiennymi. Dzieci poznawały owoce krajowe i egzotyczne. 🍇🍎🍒🍈🍉🍊🍋🍌🍍🍑🍓

Litera „O”

Poznajemy litery. Pierwsza z nich to „O”. Dzieci uwielbiają zabawy konstrukcyjno- manipulacyjne.

Zbiórka dla Filipka

Dzieci z grupy „Biedronki” pomagają choremu koledze Filipkowi. Trzymamy kciuki za naszego bohatera!

W świecie figur geometrycznych

„Razem równym głosem zaśpiewajmy o figurach geometrycznych, które dobrze znamy.
Poznaliśmy je w przedszkolu, pani wciąż nam powtarzała, że figury te żyją z ludźmi od dziejów zarania.”

Bezpieczni na drodze

Biedronki utrwalały wiadomości na temat: „Bezpieczni na drodze”, w formie prac plastycznych.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki
Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości
i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.
Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:
są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Z kolorowych farb malowaliśmy fantazyjne obrazy.
Bawiliśmy się też przy piosence o kropce Biedroneczki są w kropeczki…
BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE.