Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

Zajęcia psychologiczne

Emocje i „Kolorowy potwór” w Wiewiórkach
Pewnego popołudnia Kolorowemu Potworowi z poplątanymi emocjami postanowiły pomóc dzieci z grupy Wiewiórki. Razem z nim nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje oraz łączyć je z kolorami. Gdy już wszystkie emocje znalazły się w odpowiednich słoiczkach dzieci stworzy własne kolorowe potwory. Zauważyły, ze każde uczucie może mieć swoją barwę, ale i kształt, który im się z nim kojarzy. Malowały więc zgodnie z tym, jak podpowiadała im wyobraźnia i serce.
Emocje i „Kolorowy potwór” w Krasnalach
Podczas czwartkowych zajęć z psychologiem w grupie Krasnali zagościł Kolorowy potwór, któremu wszystkie emocje się poplątały! Trzeba to było szybko naprawić. Dzieci poznały prostą i zabawną historię, która wprowadziła je w świat uczuć i postanowiły pomóc potworowi, który okazał się być bardzo miły. Razem z nim nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje oraz dowiedziały się, że mogą mieć swoje kolory.
Emocje i „Kolorowy potwór” w Biedronkach
Gdy się plączą emocje Kolorowemu potworowi na pomoc ruszają 6latki. Po wysłuchaniu zabawnej historii nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje oraz łączyć je z kolorami. Pomogły kolorowemu potworkowi zrobić porządek w emocjach, porozdzielać je i poukładać w osobnych pojemniczkach.
Emocje i „Kolorowy potwór” w Misiach
Gdy dzieci zobaczyły dziwny stan potwora zabrały się za skuteczną pomoc w rozdzielaniu i układaniu poplątanych jego emocji. Razem z nim nauczyły się rozpoznawać i nazywać emocje. Gdy już wszystkie emocje znalazły się w odpowiednich słoiczkach dzieci stworzy własne kolorowe potwory. Zauważyły, ze każde uczucie może mieć swoją barwę, ale i kształt, który im się z nim kojarzy. Malowały więc zgodnie z tym, jak podpowiadała im wyobraźnia i serce.