Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

Zajęcia logopedyczne

Piernikowy ludzik – zajęcia profilaktyki logopedycznej
📖 Wzbogacanie słownictwa biernego i czynnego
❓zagadki tematyczne
👄 Ćwiczenia aparatu artykulacyjnego
🌬️ Ćwiczenia oddechowe
👀 Ćwiczenia percepcji wzrokowej
👂 Ćwiczenia percepcji słuchowej

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna to nie tylko miny i grymasy wykonywane przed lustrem. To także atrakcyjne zabawy, które kształcą umiejętność rozróżniania dźwięków, ćwiczą rytmikę mowy, modelują głos i intonację, zabawy słowem, które wspierają podnoszenie sprawności językowej. Terapia logopedyczna obejmuje stymulację wszystkich funkcji poznawczych poprzez zastosowanie ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Zajęcia profilaktyki logopedycznej – Grupa „Wiewiórki”🐿️
Dalsze przygody Etu. Dzisiaj chłopiec na swojej drodze spotkał żmiję 🐍. Jak sobie poradził❓ Zapytajcie dzieci🤩

Zajęcia profilaktyki logopedycznej – grupa „Krasnale”

Zajęcia profilaktyki logopedycznej – grupa „Wiewiórki 🐿️
„Dolina Rwącej Rzeki” – cykl opowiadań o przygodach Etu.
W zielonej dolinie mieszkało plemię Kokopa, oznaczało to „Ci co żyją nad rzeką”. Łowili ryby i polowali na zwierzęta w pobliskich lasach. Życie wioski toczyło się przy rwącej rzece. Pewnego dnia Szaman wezwał do siebie chłopca o imieniu Etu. Powiedział mu, że nadszedł czas prób, aby dowiedział się, jaka jest jego rola w wiosce.
Co było dalej? Dowiemy się już na następnych zajęciach.