Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

Uroczystości i wydarzenia przedszkolne

ROK SZKOLNY 2021/2022

Święto Niepodległości – 11 Listopada

#PolskaDoHymnu

ROK SZKOLNY 2020/2021

DZIEŃ MAMY I TATY

Wszystkim Rodzicom z okazji ich święta przedszkolaki ślą najlepsze życzenia!

Wizyta Straży Pożarnej

Wizyta Przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej. Gościliśmy dzisiaj tatę Iwa , Pana Daniela Germaniuka wraz z kolegami strażakami. Cieszymy się, ze nasi Przedszkolni Rodzice pomimo sytuacji jaka jest związana z epidemią, starają się dzielić swoją pasją , umiejętnościami i wspierają nas w naszych przedszkolnych zadaniach. Dziękujemy.

BAL KARNAWAŁOWY

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przedszkolna Wigilia

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Krasnalach odbyła się 10 listopada bieżącego roku. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Ewę Oksiutę. Zakończeniem uroczystego występu był wspólny poczęstunek. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek oraz dyplom.

Spotkanie z Policją 👮👮‍♀️🚔🚦🚓

POLICJANCI- Rodzice z wizytą w przedszkolu.

Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Podczas spotkania funkcjonariusze Policji przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Policjanci rozmawiali na temat bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska lizak policyjny. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali z policjantami pamiątkowe.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom z grupy z Biedronki Państwu Joannie i Grzegorzowi Siemieniuk oraz Panu Grzegorzowi Kondrat bo to właśnie oni byli naszymi gośćmi. Dziękujemy również Panu st.asp. Krzysztofowi Kozłowskiemu.

ROK SZKOLNY 2019/2020

CHOINKA PRZEDSZKOLNA
Tak się bawiliśmy na Choince! Było super, dziękujemy Panu Andrzejowi, wszystkim Paniom, rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę. Największe podziękowania kierujemy do Mikołaja, który miał bardzo daleko, ale był z nami i obdarował nas upominkami. Zapraszamy za rok:)
E. Olszewska 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
GRUPA KRASNALE
Krasnale głośno śpiewają, że Babcię i Dziadka mocno kochają!!!


GRUPA MOTYLE

Wigilia przedszkolna
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 16 grudnia w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz z paniami zjadły w swoich grupach Wigilijny obiad, dzieliły się opłatkiem i prosforą oraz złożyły sobie świąteczne życzenia. Po uroczystej Wigilii wszystkie grupy obejrzały spektakl teatralny pt. „Hej Kolęda” – opowiadający o historii Bożego Narodzenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu śpiewając kolędy oraz współtworząc z aktorami kukiełkowy teatrzyk.Pasowanie na przedszkolaka
Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, wiersze i taniec – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Dla Krasnali był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej i złożeniu przysięgi nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Drodzy Rodzice możecie być dumni ze swoich pociech.

#SzkołaDoHymnu Obchody Święta Niepodległości
Patriotyczny spacer z okazji Święta Narodowego 11 listopada – 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zuchy wraz z przedszkolakami z Grup: Misie, Motyle i Krasnale spacerowały po swoim mieście śpiewając: „Jesteśmy Polka i Polakiem dziewczynką małą i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił…” W te piękne przedsięwzięcie włączyli się Rodzice zuchów, za co bardzo dziękujemy! Zawsze możemy liczyć na wsparcie i zaangażowanie naszych Rodziców!


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
Radość, energia, zabawa – tak wyglądały obchody Dnia Przedszkolaka. Dzieci uroczyście przyrzekały przestrzegać zasad Kodeksu Przedszkolaka. „Biedronki” przygotowały inscenizację piosenki „Mały Dinozaur”. Dużą niespodziankę swoją obecnością sprawiły dzieci i panie z przedszkola „Karmelki”. Spotkanie zakończyła huczna dyskoteka.


ROK SZKOLNY 2018/2019
Kiermasz Wielkanocny
W dniach 15-16.04.2019r. odbył się w naszym przedszkolu kiermasz – świąteczna aukcja charytatywna. Nasze myśli i działania kierowaliśmy w stronę ciężko chorej dziewczynki. Wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka. Pozyskane fundusze przedszkolaki przekazały na wsparcie leczenia Emilki zmagającej się z chorobą nowotworową. Cieszymy się, że wśród nas są ludzie o wielkim sercu. Kierujemy serdeczne podziękowania za wrażliwość i otwartość na potrzeby innych. Te wartości staramy się przekazywać naszym wychowankom. Emilce zaś życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu. W ten szczególny świąteczny czas pomagajmy, bo jak mówią dobro zawsze powraca!!!


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

        2 kwietnia cała społeczność przedszkolna „świeciła na niebiesko”. Wspólnie obejrzeliśmy animowany film pt. „Amazing things happen”, ilustrowaliśmy ruchem słowa piosenki o tolerancji i z niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta, podnosząc świadomość społeczną oraz budując postawę akceptacji wobec osób z autyzmem i ich rodzin.


DNI OTWARTE w przedszkolu
Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 27 i 28 lutego 2019r. w naszym przedszkolu zorganizowano dni otwarte, podczas których goście zapoznali się z ofertą przedszkola. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.
Agnieszka Kośko
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu


Bal karnawałowy w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu

Żołnierze Wojska Polskiego

W dniu 11.12.2018r. odwiedzili nas wyjątkowi goście – żołnierze 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Przybliżyli nam zagadnienia związane z Wojskiem Polskim oraz służbą żołnierską. Pozwolili również nam przyjrzeć się z bliska ich wyposażeniu. Najwięcej radości było przy mierzeniu hełmu, kaski oraz kamizelki. My natomiast przywitaliśmy ich wierszami i tańcami patriotycznymi. W podziękowaniu grupa „Motyle” poczęstowała żołnierzy upieczonymi przez siebie babeczkami. Dla nas na pewno to spotkanie zostanie na długo w pamięci.

Marta Karpuk, Ala Makacewicz
Bijemy „Rekord dla Niepodległej”!
W piątek 9 listopada uczestniczyliśmy w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji było wspólne zaśpiewanie hymnu w placówkach oświatowych w kraju i za granicą. Dokładnie o godzinie 11.11 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność przedszkolna zaśpiewała hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Zgromadziliśmy się na schodach prowadzących do naszej placówki i przyjmując postawę zasadniczą z dumą i powagą odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Przechodzący opodal mieszkańcy naszego miasta przystawali i dołączali do nas. To jednak nie jedyna forma uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej placówce. Zaplanowaliśmy szereg działań związanych z tym świętem. Realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs recytatorski „100-lecie Niepodległej”, podczas którego młodzi patrioci deklamowali wzruszające wiersze o ojczyźnie. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z kółka teatralno-muzycznego „Iskierka”. Obejrzeliśmy w ich wykonaniu narodowy taniec Polonez i inscenizację piosenki „Przybyli ułani pod okienko”. Kolejną niespodziankę przygotowały dzieci z grupy Misie, a było to ludowy taniec „Krakowiak”. Została otwarta wystawa fotograficzna „To Wszystko Polska”. Ponadto przedszkolaki z balonami w barwach narodowych przeszły ulicami: Kościuszki, 11-Listopada i Piłsudskiego. Cieszymy się, że rośnie nam pokolenie świadomych i dumnych ze swej ojczyzny małych obywateli.
Tekst: Danuta Zinowczyk,
Barbara Drozdowska,
Elżbieta Osipiuk
11 LISTOPADA – Obchody 100-lecia Niepodległości
Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2018r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. W pogodny i ciepły nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z grupy „Biedronek” i „Motyli”, które zaprezentowały się w specjalnie przygotowanym na tę okazję występie. Muzyczną niespodzianką, wyśpiewały głośno to, co gra w ich małych serduszkach. Na zakończenie odczytały „słodki” list z życzeniami i wręczyły upominki. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Przedszkola Pani Ewa Oksiuta, która skierowała do grona pedagogicznego i pracowników obsługi ciepłe i serdeczne słowa uznania oraz życzenia dalszej owocnej pracy z dziećmi. „Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia. Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas – ustawia żagle na wiatr. Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.”
Elżbieta Osipiuk