Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

ROK SZKOLNY 2021/2022

Konkurs recytatorski „Trójgłos poetycki”

Dnia 19.10.2021 r. w Bielskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski: Trójgłos poetycki”. Przedszkolaki miały za zadanie recytację dwóch wierszy w jęz. polskim i białoruskim. W tych zmaganiach Maja D. (z grupy „Misie”) otrzymała wyróżnienie, Leon T. ( z gr. „Biedronki”) II miejsce, natomiast Gabriel N. i Nadia Ch.( z grupy „Motyle”) ex aequo- I miejsce. Naszym przedszkolakom gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Konkurs recytatorski „Ojczyste Słowo” – eliminacje centralne

W konkursie rejonowym „Ojczyste Słowo”- Rodnaje Słowa (zorganizowanym przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne) w pierwszym etapie Nadia Ch. otrzymała wyróżnienie, Maja D. i Gabriel N. III miejsce, natomiast Leon T. zajął II miejsce. Do drugiego etapu: eliminacji centralnych, które odbyły się w 18.10.2021r w BDK-u przeszli Gabriel N., Maja D. i Leon T. W II etapie Leon otrzymał II miejsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie, gratulujemy serdecznie!!!

ROK SZKOLNY 2020/2021

„PASCHA – Wielkanoc w moim domu i w Cerkwi”
25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród przedszkolakom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „PASCHA – Wielkanoc w moim domu i w Cerkwi”. Został on zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim.
W konkursie wzięli udział: Dawid N., Hanna D., Zofia Z., Maciej M., Wiktor R. i Maja Ch.
Wszystkie dzieci wykonały przepiękne prace i zostały nagrodzone. Gratulujemy!!!

Konkurs Plastyczny „Święta Rodzina”

Adam Gumieniak z grupy „Biedronki” otrzymał Główną Nagrodę, w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Święta Rodzina”. Gratulujemy!

Osiągnięcia w konkursach

„Mój baśniowy bohater”

Dnia 18 czerwca w Bielskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ” Mój baśniowy bohater”. Nagrodzonych zostało 10 prac z naszego przedszkola. Dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy! 

IV Bielska Przedszkolada organizowana przez Przedszkole na Hołowiesku Parafii Opatrzności Bożej

Konkurs „Święta Rodzina”

Pola W. i Liliana Z. z grupy „Motyle” otrzymały wyróżnienie w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Święta Rodzina”. Gratulujemy!

Konkurs plastyczny „Ozdoba wielkanocna”

W kwietniu dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w konkursie plastycznym „Ozdoba wielkanocna”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne dekoracje Wielkanocne. Nagrodzonych zostało 10 uczestników: Liwia R., Nadia S., Dawid L., Mikołaj I., Mikołaj L., Piotruś M., Adaś H., Wojtek R., Franek Ś., Oskar Ch. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Konkurs piosenki

W kwietniu Pola W. i Maja Ch. z grupy Motyle wzięły udział w VII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Autorskiej zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe Nr58 Integracyjne w im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku, który odbył się w wersji online. Dziewczynki wyśpiewały wyróżnienia na podstawie autorskiego tekstu wychowawczyni grupy P. Marioli S. – ,,Mama”, do akompaniamentu piosenki – ,,Moja mama jest kochana, Kiki Luna- Maja Ch. i ,,Przyjście wiosny”- Pola W., do akompaniamentu piosenki ,,Poleczka kwiatowa”. Za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Konkurs plastyczny ,,Witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki”
W marcu w grupie Motyle został zorganizowany konkurs plastyczny we współpracy z rodzicami ,,Witaminki – dla chłopczyka i dziewczynki”.
Jego celem było:
*promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie dzieci do spożywania warzyw i owoców;
* rozwijanie inwestycji twórczej oraz kreatywności poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych;
* zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie pracy.
Konkurs był skierowany do wszystkich chętnych dzieci i ich rodziców. Ostatecznie wpłynęło 5 prac i jury złożone z wychowawczyń grupy ogłosiło następujące wyniki:
2 I miejsca przyznano Lilianie Z. i Wiktorowi R.;
II miejsce zajęła Pola W. 
2 III miejsca zajęły Lena K. i Iga H.
Każde dziecko otrzymało nagrody i dyplomy. Prace konkursowe umieszczone zostały na naszej tablicy w sali. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zainteresowanie i zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości jaka wykazali się przystępując do konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka” w grupie KRASNALE

Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy: Dawid L., Wojtek R., Oskar Ch., Kacper P., Mikołaj L., Piotr M. Ulubionymi książkami naszych przedszkolaków są: Trzy świnki, Kubuś Puchatek i Kicia Kocia😁 Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów!

Rozstrzygnięcie konkursu „Wkrótce będę uczniem – moje wyobrażenia o przyszłej szkole” w grupie BIEDRONKI

Nagrodę otrzymał Antoś W. Wyróżnienia otrzymali: Natan N.,Kuba Z. , Iwo G., Dawid N., Hania D. Podziękowanie za udział otrzymali :Adam G., Kamil T., Maja K., Bartek Z., Dawid K., Franek J., Oliwia K., Maja S.

II Miedzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Online
„Świeć gwiazdeczko mała świec, do Jezusa prowadź mnie”
Konkurs organizowany przez Przedszkole na Hołowiesku
w Bielsku Podlaskim, pod Patronatem Jarosław Borowski – Burmistrz Miasta
Bp. Piotr Sawczuk – Biskup Drohiczyński, Ks. prał. Zbigniew Karolak – Vicedziekan Bielski.
2.02.2021 – ogłoszenie wyników.
Uczestnicy prezentowali, wg. oceny Dyr. Szkoły Muzycznej wysoki poziom artystyczny, przejawili ciekawe prezentacje choreograficzne i bogaty zestaw repertuaru tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek.
Dziękujemy za możliwość udziału w pięknym wydarzeniu 🙂
Gratulujemy zwycięzcom, w szczególności tym z naszego Przedszkola:
🥇Aleksandra N.-S. – I miejsce w kategorii: solista dzieci 4 letnie.
🥇Iwo G. – I miejsce w kategorii: solista dzieci 6 letnie.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, było pięknie, brawa za odwagę i Wasze talenty 👏❤️
Kolędowanie to piękna tradycja, warto ją pielęgnować od najmłodszych lat 🎄
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu !

Konkurs  plastyczny „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa „. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Dzieci wykonały piękne kartki świąteczne z pomocą rodziców i rodzeństwa. Gratulujemy pomysłowości! Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie!

Konkurs plastyczny „Grzyby – skarby lasu”

Rodzinny konkurs plastyczny „Grzyby – skarby lasu” rozstrzygnięty. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Do konkursu stanęły grzyby rozmaite: rysowane, malowane, klejone, wyklejane, lepione, wycinane. Uczestnicy wykazali się kreatywnością, a natchnienia szukali w naturze. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

XV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
„Święty Jan Paweł II w Oczach Dziecka”

Oliwia Kozaczuk z grupy „Biedronki” zajęła główna nagrodę w I kategorii, XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w Oczach Dziecka”. Adam Gumieniak, Iwo Germaniuk oraz Bartosz Zawadzki to również laureaci z Nagrodą na szczeblu diecezjalnym. Pola W. z grupy „Motyle” również otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Konkurs Plastyczny „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA”

    Mamy przyjemność poinformować, że Iwo Germaniuk, Adam Gumieniak i Bartosz Zawadzki otrzymali nagrody w kategorii I etapu diecezjalnego XV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Drohiczyńskiego Piotra Sawczuka, Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie sekcja św. Jana Chrzciciela, Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, Starosty Bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego oraz Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego.  Laureatką z Nagrodą w kategorii przedszkolaków na szczeblu międzynarodowodowym została Oliwia Kozaczuk.

Gratulujemy tak pięknego zwycięstwa.

ROK SZKOLNY 2019/2020

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

Grzegorz K. z grupy Biedronki – III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Gratulujemy!I przegląd kolęd i pastorałek w Przedszkolu na Hołowiesku

Iwo Germaniuk laureatem konkursu – III miejsce

 Maja Kondrat – uczestniczka konkursu

Gratulujemy !!!Konkurs Piosenki Świątecznej

20 grudnia 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej. To już II edycja tego wydarzenia, którego celem jest popularyzacja kolęd, pastorałek, utworów o tematyce zimowej, prezentacja umiejętności wokalnych uczestników, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich przeżyć i nastrojów związanych ze świętami, wspólna zabawa. Dzieci dobrze czuły się na małej scenie holu przedszkolnego w towarzystwie zebranych kolegów i koleżanek. Nawet te najmłodsze zaśpiewały od serca. Jury wybrało poszczególne miejsca dla dzieci, które wyróżniły się szczególnymi umiejętnościami muzycznymi. Każdy wokalista został uhonorowany dyplomem, nagrodą oraz wielkim uznaniem publiczności przedszkolnej. Pomysłowe stroje oraz scenografia sprawiły, że występy okazały się niesamowicie ciekawe. W czasie konkursu znalazł się też czas na wspólne śpiewanie kolęd i animacje taneczne. Cieszymy się, że ten wyjątkowy okres przed świętami Bożego Narodzenia mogliśmy odznaczyć tak miłym akcentem.

Joanna Pietruczuk
Monika Baranowska


Bombka Bożonarodzeniowa

W dniu 9.12.2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bombka Bożonarodzeniowa”. Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy nagród.

Ewa Dmitruk, Ewa Olszewska


Rozstrzygniecie konkursu na ozdobę choinkową

 Hania i Dawid z grupy „Misie” otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Wszyscy nagrodzeni wspólnie z Burmistrzem Miasta ustroili choinkę w Domu Kultury własnoręcznie wykonanymi ozdobami.„TRÓJGŁOS POETYCKI”

Dnia 22 października 2019 r. w BDK-u odbyła się XX edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Trójgłos poetycki”. W zmaganiach konkursowych z naszego przedszkola wzięło udział 5 dzieci. Dzieci miały za zadanie recytowanie dwóch wierszy: w jęz. polskim i białoruskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Miło nam poinformować, iż II miejsce zajął Julian Gawryluk gr.”Motyle”, III miejsce- Igor Nowicki z gr.”Biedronki”, natomiast wyróżnienia otrzymały Hania Danilczuk z gr.”Misie”, Magdalena Taranta z gr. „Motyle” oraz Dawid Lewczuk z gr.”Biedronki”. Gratulujemy dzieciom odwagi, podjęcia trudu i pięknych wystąpień oraz życzymy dalszych sukcesów!