Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

Koło origami MAŁE KÓŁECZKA

      Origami to stara sztuka składania papieru. Powstała w starożytnych Chinach bardzo dawno i daleko stąd. Składanie papieru, traktowane obecnie jako bardzo przyjemne hobby, stanowiło niegdyś bardzo ważny element obyczjów i kultury ludów Dalekiego Wschodu. Origami płaskie z koła to technika składania i komponowania wieloelementowych modeli papierowych z trafnie dobranej ilości kół. Składanie rozpoczynamy od uważnego przyjrzenia sie modelowi zamieszczonego na zdjęciu. Po analizie wybieramy odpowiednia liczbę kół, decydując jednocześnie o ich wielkościach i kolorach. Zginamy koła i komponujemy wybrany model. Następnie przyklejamy formę na karton. Zabawa w składanie papierowych modeli z kół jest bardzo przyjemnym zajęciem. Magiczne kółka mogą stać się dla dzieci bardzo ważnym doświadczeniem, pierwszym krokiem w sztuce origami, który pozwoli im w przyszłości zmierzyć się z klasycznymi formami przestrzennymi.

 Elżbieta Osipiuk

ROK SZKOLNY 2020/2021

Pingwin

Aniołki

Choinka

Pawie oczka na gałązce choinkowej

Mikołaj

Kartka świąteczna dla podopiecznych

Domu Pomocy Społecznej

Miś

Jeż

Owocowe drzewka

Jesienne kółeczka

ROK SZKOLNY 2019/2020